Ali Koç Sert Konuştu Ahlaksız İnsanlar Dedi

Ali Koç Sert Konuştu Ahlaksız İnsanlar Dedi

Ali Koç Sert Konuştu Ahlaksız İnsanlar Dedi!

Ali Koç, sahte haber yazarlarının bir dış medya kuruluşu tarafından istihdam edildiğini belirtti. Onlardan, çalıştıkları kanala haberlerini getiren “yabancılar” olarak bahsetti. Bu yazarlar çok iyi para alıyordu ve orijinal çıkış noktalarının dışında hikayeler yaratan ilk kişilerdi. Medyadaki birçok kişi bu yazarları daha önce başka medya kuruluşlarında çalışmış kişiler olarak tanıdı. Bu konuyla ilgili algı işlemlerini gerçekleştiren bir öğretmen, bu fikirleri hayata geçirerek insanları eğitmiştir. Ancak bizim bunlarla mücadelemiz nedeniyle bu projeler kapatıldı. Bu projelerden bazılarını isimleriyle tanımlayacağım ama bugün değil. Yeni oluşum ileride. Değişimlerinin kaynağını akademik çevreden biliyoruz. Çalışmalarıyla iki hedefe ulaşırlar. Birincisi, hedefledikleri kulübü ve kişiyi itibarsızlaştırmak, algı operasyonlarını yürütmek, yanlış bilgi yayarak ve her ikisinin de itibarını zedelemek. Diğeri ise şüphe uyandırmak ve onlar hakkında dedikodu yapmaktır.

Bazı insanlar, kendilerini kulübün amacının bir parçası olarak gördükleri bir kulüpte çalışmaktan hoşlanırlar. Mesleki etiklerini çekinmeden ve pişmanlık duymadan utanmadan görmezden gelirler. Gazeteciler asla kimseye bir olaydan bahsetmediğimizi yazmamalıdır, o olay ateşe verilmiş olsa bile. Fenerbahçe dün gece bir gazeteciye, dün geceki alevler içindeki Başakşehir maçıyla ilgili raporunu e-postayla göndermeyi planlayıp planlamadıklarını sordu. Galatasaray tek seçenek değil, bir iddia ortaya attı.

Benzer eğilimlere sahip başka profesyoneller de var. Gerçekte ne olduğum için beni avlıyorlar. Onları kısa bir süre gözlemlerseniz, kim olduklarını anlayacaksınız. Resmi olmayan bir iş gezisinde ABD’deyim. Arkadaşlarım birilerinin emrinde çalışan gazeteciler gibi bana raporlar gönderiyor. Kayıtçılar, yayın yaptıklarında bile her gün programlarına katıldığımı iddia ediyor. Bunu bir veri olarak kabul etmeye geldiler. Onwin mobil

Spor