Beşiktaş’ta transferin gözdesi Ersin Destanoğlu’na bir talip daha! Başkanlar görüştü ve…

Beşiktaş’ta transferin gözdesi Ersin Destanoğlu’na bir talip daha! Başkanlar görüştü ve…

Beşiktaş’ta bu sezon sergilediği performansla dikkat çeken Ersin Destanoğlu, Avrupa’nın birçok takımının transfer listesine girmeyi başarmıştı.

20 yaşındaki file bekçisiyle ciddi şekilde ilgilenen Fransız ekibi Lyon’un, Ersin’i izletmek için Beşiktaş-Fenerbahçe derbisine scout ekibini göndereceği ortaya çıkmıştı.

Ersin konusunda yaşanan bu gelişmenin ardından flaş bir transfer iddiası daha gündeme geldi.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin sürekli temasta olduğu Marsilya Başkanı Pablo Longoria’nın Ersin için temaslarda bulunduğu ve yeni sezonda transfer listesinin ilk sıralarında olduğu belirtildi.

MANDANDA’NIN YERİNE İSTİYORLAR
Fransız buzzsport’ta yer alan habere göre; yaz transfer dönemini hareketli geçirmeye hazırlanan Marsilya’da kaleci Steve Mandanda’nın yerinin Ersin’e devredilmek istendiği belirtildi.

35 yaşına gelen Mandanda yerine Ersin’i isteyen Longoria’nın bu transfer için şartları zorlayacağı ve Mandanda ile vedalaşılabileceği ifade edildi.

Marsilya’nın sahibi Frank McCourt, kulüpte önemli değişiklikler yaparak Pablo Longoria’yı başkan olarak görevlendirmiş, Andre Villas-Boas’tan boşalan teknik direktörlük koltuğuna ise 60 yaşındaki Jorge Sampaoli’yi oturtmuştu.

Loris Karius’un ardından aldığı Beşiktaş kalesinde bu sezon büyük beğeni kazanan 20 yaşındaki Ersin, 23 lig maçında 20 gol yerken, tam 10 maçta da kalesini gole kapattı.

Siyah beyazlıların 10 milyon eurodan aşağıya vermeyi düşünmediği Ersin için önümüzdeki günlerde temasların sıklaşabileceği belirtildi.

Kaynak: blogservisi.com

Spor