Bir Elektronik Sigara Kullanıcısının Bilmesi Gerekenler

Bir Elektronik Sigara Kullanıcısının Bilmesi Gerekenler

Bir Elektronik Sigara Kullanıcısının Bilmesi Gerekenler

Bir elektronik sigara kullanıcısının bilmesi gereken birçok unsur vardır. Elektronik sigaralar tercihe göre kullanılacak olsa da bazı zamanlarda sigarayı bırakabilme amacı ile de kullanılabilir. Elektronik sigaralar, teknoloji ile geliştirilmiş olan sigaralardandır. Bu sigaralar, farklı serilerde üretilerek farklı markalarda olan sigaralardandır. Kişiler ya da tüketiciler kendi kriterlerine uyan marka ya da seriyi seçerek tüketimini gerçekleştirebilmektedir. Elektronik sigaraların sıcaklık ünitesine oldukça büyük dikkat edilmesi gerekiyor. Bir elektronik sigaranın yani cihazın sıcaklığı sabitlenip, kişi tercihine göre atış ya da düşüş yapılabilmesi gerekiyor. 230 derecede sabitlenmesi gereken bu sıcaklık, içim şekline göre değişimi sağlanabilen bir sıcaklıktır. Elektronik sigaraların kendine özel birçok parçası olup, bu parçaların tamamının takılı olması gerekiyor. Ayrıca elektronik sigara içerisinde boş duman çekilmesi, düşük şarj ile çalıştırılması, sürekli aynı likidin kullanılması, coillerinin temizlenmemesi elektronik sigaralar için tehlike ve risk oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra sigaraların ana maddesi olan nikotinin elektronik sigara içerisinde de yer aldığı ve bu nikotin miktarının belirli ayarları olduğu unutulmamalıdır. Çok yüksek bir şekilde nikotin ayarı yapılıp, kullanılması tüketici sağlığı açısından olumsuz etkilere yol açacaktır.

Elektronik Sigaraların Aromaları Nelerdir?

Elektronik sigaralar birçok aroması olan sigaralardır. Aynı nargile ürünlerinde olduğu gibi elektronik sigaraların içerisinde de meyve türlerinin aromaları, içecek türlerinin aromaları gibi çokça seçenekler yer almaktadır. Her bir aroma için farklı isimlendirilmeler yapılan elektronik sigaraların birçok markası yer almaktadır. Smok markası adı altında yer alan elektronik sigaralar en çok tercih edilmekte olan elektronik sigaralar arasında yer almaktadır. Smok markasının en çok tercih ediliyor olmasının sebebi ise sigara isteğini azaltıcı etkilere sahip olması, maddi açıdan konforlu ve dizayn açısından da mükemmel bir görünüm vermektedir.

Elektronik Sigaraların İnsan Sağlığına Etkileri Nelerdir?

Elektronik sigaraların insan sağlığına belirli etkileri vardır. Bu etkiler ise normal sigaranın gösterdiği etkilere göre oldukça farklıdır. Tütün mamulü olan normal bir sigara içerisinde 7.000’den fazla kimyasala yer verirken, elektronik olan bir sigara bu sayıdan çok daha az kimyasala yer verir. Bir elektronik sigara, normal sigaraya göre %95 oranında daha az zarar içermektedir.

Genel Kültür