Bölgesel zayıflamaya taktikleri

Bölgesel zayıflamaya taktikleri

Herbalife Global Sporcu Performansı ve Fitness Eğitimlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Samantha Clayton, bel çevresindeki inatçı yağlarla savaşanlar için yazdı… Beslenmenize dikkat etmenize ve daha fazla egzersiz yapmanıza rağmen bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak bazen imkânsız gibi görünür. Yine de umutsuzluğa kapılmadan aktif bir yaşam tarzını benimseyerek incelebilir, formunuzu korumak için son derece faydalı adımlar atabilirsiniz.

Mitlere veda edin

Bunu söylediğim için üzgünüm, ancak maalesef bölgesel zayıflama diye bir şey yoktur. Nasıl ki vücudumuzun hangi bölgesinin yağlanacağını seçemiyorsak, hangi bölgedeki yağlardan kurtulacağımıza da biz karar veremeyiz. Bu gerçek biraz hayal kırıklığına yol açsa da çözümleri var: diyet ve egzersizi birleştirerek yağ yakımını hızlandırabilir, 3 yöntemi uygulayarak hoşunuza gitmeyen simit görünümüne tamamen veda edebilirsiniz.

Bel bölgesindeki yağlanmayı azaltmanın 3 yolu

Aktif olmaya fazla zaman ayırın

Her ne kadar tek başına gergin bir karnı hedeflemiyor olsa da, genel egzersizin faydalarını asla göz ardı etmeyin. Her gün fiziksel aktiviteye zaman ayırmak kısa zamanda vücudunuzda genel bir sıkılaşma sağlayacaktır. Aktif bir hayat, fiziksel olarak formda kalmanın ve günlük yaşam stresini azaltmanın mükemmel bir yoludur. Egzersize zaman ayırmak dışarıda vakit geçirmenizi sağlar ve önceliklerinizi belirlemenize yardımcı olur. Ayrıca egzersiz yaparken bir şey yiyemezsiniz.

Derin nefes alın

Burnunuzdan nefes alıp karnınızı şişirdikten sonra ağızdan vermek suretiyle bilinçli nefes almak için egzersizler yapın. Çalışmaya ara verip, 5-10 defa bilinçli nefes aldığınızda zihniniz rahatlar ve yenilendiğinizi hissedersiniz. Stresin sizi esir alıp gün sonunda bitkin düşmenize yol açmasına izin vermeyin. Böyle durumlarda duygusal yeme ihtiyacınız artabilir. Bu nefes tekniğini aklınıza geldikçe uygulayın. Vücudunuzun nasıl görünmesini istediğinizle ilgili düşünmeye zaman ayırın. Bu bilinçli teknik, spor salonuna gitmeye karar vermenize yardımcı olabilir.

Dik yürüyün

Ofis koltuğunuzda veya telefonla konuşurken basit esneme egzersizleri yapabilirsiniz. Otururken veya ayakta dururken 30 saniye süreyle karnınızı içeri çekmek, mide kaslarınızın güçlenmesini sağlar. Yalnızca 1 dakikanız varsa, bu süreyi dik durup omuzlarınızı arkaya atarak dik yürümek için harcayın. Duruşunuzu düzeltmek daha çevik ve formda hissetmenize yardımcı olur.

Kaynak: haberioldu.com

Sağlık