Casper’ın ilk yerli telefonu VIA F20 tanıtıldı; işte fiyatı ve öne çıkan özellikleri

Casper’ın ilk yerli telefonu VIA F20 tanıtıldı; işte fiyatı ve öne çıkan özellikleri

Casper ilk yerli üretim modeli akıllı telefonunu piyasaya sundu. Kullanıcıların beğenisine sunulan Casper VIA F20, uzun pil ömrü ve yüksek dahili hafızasıyla dikkat çekiyor.

MediaTek’in sekiz çekirdekli Helio P35 işlemcisinden güç alan telefonda 4 GB RAM bulunuyor. Dahili depolama kapasitesi 128 GB olan telefon microSD kartlara da destek veriyor. Bu sayede telefonun depolama kapasitesini 256 GB’a kadar artırmak mümkün. Kullanım alışkanlıklarını öğrenen yapay zeka teknolojisi, uygulamaları daha hızlı bir şekilde başlatıyor ve uygulamalar arasındaki geçişleri kolaylaştırıyor. HD+ piksel çözünürlüklü 6,55 inçlik IPS ekranın yer aldığı telefon yüzde 89’luk ekran gövde oranına sahip. Bu ekran gövde oranı sayesinde kullanıcılar ekrandaki içeriklere daha iyi odaklanabiliyor. Casper VIA F20 modelinde 5.000 mAh’lik bir pil bulunuyor. Bu pil sayesinde telefon 2 güne varan bir kullanım imkanı vadediyor. Telefonda 48 megapiksel ana kameraya 5 megapiksel, 2 megapiksel ve 2 megapiksel kameralar eşlik ediyor. Telefonun ön tarafında ise 8 megapiklsellik bir selfie kamera mevcut.

Casper VIA F20 modelinin fiyatı ne kadar?

Casper’ın aktardığı bilgiye göre telefon kullanıcıların 32 saat boyunca telefon konuşmasına imkan tanıyor. Kullanıcılar aynı zamanda 11 saat boyunca telefonda 5-6 film izleyebiliyor. Telefonun platin beyazı, platin mavisi ve platin yeşili olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunuyor. Fiyat performans odaklı telefon modelleri arasına katılan Casper VIA F20’nin satış fiyatı ise 2.699 TL.

Kaynak: buguncel.com

Teknoloji