E-Ticaret Danışmanlığı Nedir E-Ticaret Danışmanı Kimlere Denir

E-Ticaret Danışmanlığı Nedir E-Ticaret Danışmanı Kimlere Denir

E-Ticaret Danışmanlığı Nedir? E-Ticaret Danışmanı Kimlere Denir

İşletmeler giderek daha dijital hale geldikçe, e-Ticaret danışmanlarının bir işletmenin başarısında oynadığı rolü idrak etmek önemlidir. Peki bir e-Ticaret danışmanı tam olarak nedir ve hizmetlerinden kimler yararlanabilir? Bu blog yazısında, bu soruları ve daha fazlasını cevaplayacağız. Bir e-Ticaret danışmanı ne işe yaradığını, onlardan kimin yararlanabileceğini ve çoğu zaman hangi hizmetleri sunduklarını tartışacağız. Bu yazının nihayetinde, bir e-Ticaret danışmanının ne meydana getirdiğinı ve işinize iyi mi yardımcı olabileceklerini iyi anlamalısınız.

E-Ticaret Danışmanı Nedir?

Ticaret büyük bir kelimedir ve farklı insanoğlu için farklı şeyler ifade edebilir. Çevrimiçi alışveriş söz mevzusu olduğunda, çoğu insan E-Ticareti yalnızca çevrimiçi ürün satın almak olarak düşünür. Ancak, E-Ticarette sadece bir şeyler satın almaktan çok daha fazlası var. Aslında, E–Ticaret kıyafetlerden otomobillere kadar her şeyi satmak için kullanılabilir.

E-Ticaret Danışmanlığı, işletmelere çevrimiçi varlıklarında yardımcı olma mevzusunda uzmanlaşmış bir alandır. Bu, bir e-Ticaret web sitesi kurmaktan pazarlama planları geliştirmeye ve hatta alan kişi hizmetleri stratejilerine kadar her şeyi içerebilir. Bir E Ticaret danışmanının bir işletmede oynayabileceği biroldukça rol vardır ve bunları aşağıda inceleyeceğiz.

E-Ticaret Süreci Nasıl İşliyor

Bir E Ticaret danışmanının çoğunlukla oynadığı ilk rol stratejisttir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu rol, işletmenin çevrimiçi varlığı için genel planın oluşturulmasından mesuldür. Bu, işletmenin hedeflerinin haritalanmasını ve peşinden Google AdWords veya feysbuk Reklamları gibi çevrimiçi pazarlama kanalları vesilesiyle onlara en iyi iyi mi ulaşılacağını belirlemeyi içerebilir.

Bir E Ticaret danışmanı için bir öteki önemli rol pazarlamacıdır. Hedef pazarları belirlemek için işletmelerle beraber çalışırlar ve ardından bu pazarların ihtiyaç ve isteklerine dayalı yaratıcı stratejiler geliştirirler. Ek olarak, potansiyel müşterileri işletmenin web sitesine veya e-Ticaret mağazasına çekecek reklam kampanyaları oluşturmaya da yardımcı olurlar.

Bir e-Ticaret danışmanının son önemli rolü, geliştirici / inşaatçı / tasarımcının (DCD) rolüdür. Bu pozisyon, içerik geliştirmekten güvenli ödeme sistemleri kurmaya ve analitik verileri izlemeye kadar web sitesinin veya e-Ticaret mağazasının kendisini oluşturmaya veya sürdürmeye odaklanır. E-Ticaret danışmanlığının dört alanında da deneyime haiz olan bir DCD, çevrimiçi başarılı işletmeler tasarlamak ve oluşturmak için gerekli tüm becerilere sahiptir.

Teknoloji