iMac Pro için yolun sonu tamamen geldi, satış bitirildi

iMac Pro için yolun sonu tamamen geldi, satış bitirildi

Apple Silikon işlemcileriyle bilgisayar dünyasında yeni bir dönem başlatan Apple, yeni iMac’ler öncesinde iMac Pro için satışı durdurdu.

Apple, profesyonellere hitap eden hepsi bir arada bilgisayar modeli iMac Pro için satışı net olarak durdurdu. Geçtiğimiz günlerde bunun ilk sinyali verilmiş ve Apple’ın Türkiye sitesinden yeni bir iMac Pro satın alınmasına izin verilmiyordu. Firma resmi sayfaya “iMac Pro satın alın. Stoklar tükenene kadar geçerlidir.” ibaresini koymuştu ancak 57 bin TL’lik modelin (Artık sadece tek bir seçenek var) satışını yapmıyordu. Şimdi ise model direkt olarak resmi siteden kaldırıldı. Profesyonel kullanıcıları yeni nesil Mac Pro‘ya yönlendiren Apple, normal iMac modellerinin (21 inç ve 27 inç) satışını ise daha önce de söylediğimiz gibi yapmaya devam ediyor. Apple Silikon’lu iMac modelleri ise gerçekten merakla bekleniyor. Burada hemen hemen kesin olarak Apple Silikon’lu bir iMac Pro ihtimali ise bulunmuyor. Çünkü Apple Silikon işlemcili ufak bir Mac Pro yolda bulunuyor.

iMac dünyasına da girecek Apple Silikon işlemcili bir bilgisayarı Türkiye’de almak için ne kadar verilmesi gerekiyor?

Hatırlamak adına M1 işlemcili 13 inç MacBook Air modeli için 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel versiyon sunuluyor. İlginç olarak diğer tüm modellerden fark olarak 8 değil 7 çekirdekli GPU taşıyan alttaki sürüm 10.999 TL‘den, diğeri 13.699 TL‘den başlıyor. M1 işlemcili 13 inç MacBook Pro için de 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel seçenek mevcut.

Bir seçenek 14.299 TL‘den, diğeri 16.499 TL‘den başlıyor. M1 işlemcili Mac mini için de diğerleri gibi 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel versiyon mevcut. Bunlardan birisi 7.899 TL, diğeri ise 10.099 TL‘den başlıyor.

Kaynak: ekyorum.com

Teknoloji