İmplant Tedavisi Nerede Ve Nasıl Yaptırılır

İmplant Tedavisi Nerede Ve Nasıl Yaptırılır

İmplant Tedavisi Nerede ve Nasıl Yaptırılır?

İmplant tedavisi nerede ve nasıl yaptırılır, gibi durumlar çok önemli konulardır. Tedavinizi yaptırmak için başarılı kliniklerden biri İstanbul ilinde yer alan Smilegroup ağız ve diş sağlığı merkezidir. Burada tüm diş tedavilerini sonucu %100 başarılı olacak şekilde yaptırabilirsiniz. Kliniğin sitesinde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak hemen randevu oluşturabilir ve implant tedavisi yaptırmak istediğinizi belirterek bilgi alabilirsiniz.

İmplant tedavisi kaliteli malzeme kullanımı ve tecrübeli bir ekip tarafından yapıldığında kişilerde ömür boyu kalıcı olma niteliği taşıyabilmektedir. Hem bu açıdan hem de doğal dişlere en yakın tedavi seçeneği olması bakımından değerlendirildiğinde gerçekten de diğer tedavilere göre farkını ortaya koyan son derece kullanışlı ve avantajlı bir tedavidir.

İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi nerede ve nasıl yaptırılır diye merak eden bireyler için Smilegroup önerisinde bulunduktan sonra bireylerin bu konuda Smilegroup kliniğini tercih etmeleri halinde nasıl bir süreç ile karşı karşıya kalacaklarından söz edelim.

  • İlk olarak hekiminizden randevunuzu almanız ve kliniğe giderek ilk muayenenizi mutlaka ki yaptırmanız gerekmektedir.
  • Bu aşamada tüm ağız içi kontrolleriniz yapılır. İşlemler sırasında kullanılan her bir cihaz son teknolojiktir.
  • İnceleme sonrasında tedavi edilmesi gereken bir durum varsa diş hekiminiz bununla ilgili izlenecek yoldan söz eder. İlk olarak her zaman var olan sağlık problemlerinizin çözüme ulaştırılması gerekmektedir. Aksi halde hem doğal dişleriniz hem ağız içi dokularınız hem de implant tedavisi sonrasında implantlarınız ile ilgili sorun yaşamanız ihtimali artmaktadır.
  • Ağız içi dokuları sağlıklı olan ve eksiklik ya da eksiklikler nedeni ile implant tedavisi alan bireylerin ise direkt olarak dental implant tedavi sürecine başlanır.
  • Kullanılacak olan implantların hangi firmadan olacağı, kalitesi ve fiyatı kişinin bütçesinin ulaşabileceği en iyi implantlar olacak şekilde ayarlanır.
  • Ardından implantlar ilgili firmadan sipariş edilir ve kişinin damağındaki boşluklu kısma implantın vida kısmı yerleştirilir.
  • İşlem sırasında lokal anestezi kullanıldığı için implant tedavisinin herhangi bir aşamasında kişiler ağrı ya da acı hissi duymamaktadır.
  • Son olarak gelen siparişin beklentileri tam olarak karşılaması halinde vida üzerine protez yerleştirilir. Eğer şekil ya da bölgeye uygunluk bakımından ölçülerde bir sorun varsa yeniden firmaya gönderilir ve yeni gelen implant uygunsa takılır; değilse yeniden sipariş oluşturulabilir.
Sağlık