Karşınızda PlayStation 5 VR başlığı için hazırlanan kontrolcü

Karşınızda PlayStation 5 VR başlığı için hazırlanan kontrolcü

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için yeni nesil bir VR başlık geliyor. Henüz başlığı görmedik ancak kontrolcü karşımızda.

PlayStation 4 döneminde çıkardığı VR başlık ile çok ses getiren Sony, PS5 ile geçilen yeni nesli de VR’sız bırakmayacağını geçtiğimiz haftalarda duyurmuştu. PlayStation 5 konsola tek bir kablo üzerinden bağlanacak yani kablosuz olmayacak yeni nesil VR başlık, ilk başlıktan çözünürlük başta olmak üzere her açıdan çok daha iyi olacak. Yeni başlık ile beraber yeni bir kablosuz VR kontrolcüsü de geliştirdiklerini aktaran Sony, bugün merak edilen bu kontrolcüyü gözler önüne serdi. Tasarımını sayfada gördüğünüz ürün, ilk bakışta biraz garip görünüyor. Biraz fazla büyük tasarlanmış izlenimi oluşturan kontrolcü, Dual Sense gibi yüksek geri bildirim verebilen ve özelleştirilebilen tuşlara sahip. Elbette her el için iki parçadan oluşan kontrolcü, parmakların konumunu belirleyebiliyor. Modeldeki Dokunsal Geribildirim ve Uyarlanabilir Tetikler ile yeni nesil VR deneyimi hiç olmadığı kadar gerçekçi hale gelecek gibi duruyor. PlayStation 5 halen zor bulunan bir oyun konsolu ancak 2022’de artık stok sorunlarının ortadan kalkması bekleniyor.

PlayStation 5 VR başlık merak uyandırıyor

Sony VR başlığını 2021’de kullanıma çıkarmayacak. Yani yeni nesil VR deneyimi için kişilerin yüksek ihtimalle 2022’nin başını beklemesi gerekecek. Ürün hakkında detayların ileride netleşmesini bekliyoruz.

Kaynak: habervakfi.com

Teknoloji