Los Angeles Angels Tecrübeli Röle Atan Oyuncu Sergio Romo Ile Anlaşmaya Vardığını Duyurdu

Los Angeles Angels Tecrübeli Röle Atan Oyuncu Sergio Romo Ile Anlaşmaya Vardığını Duyurdu

Los Angeles Angels tecrübeli röle atan oyuncu Sergio Romo ile anlaşmaya vardığını duyurdu.

35 yaşındaki sağ el atıcı, 2022 sezonunda Angels forması giyecek. Kontratın detayları henüz açıklanmadı. Romo, son olarak Oakland Athletics takımında forma giymişti ve 2021 sezonunda 50 maçta oynadı. Toplamda 43.2 inning boyunca 1.85 ERA, 0.94 WHIP ve 44/13 K/BB oranlarına sahip oldu.

Kariyeri boyunca San Francisco Giants, Los Angeles Dodgers, Tampa Bay Rays, Minnesota Twins ve Oakland Athletics gibi takımlarda forma giyen Romo, 2013, 2015 ve 2017 yıllarında üç kez World Series şampiyonluğu yaşadı. Angels, geçtiğimiz sezon röle atan pozisyonunda sıkıntı yaşamıştı ve Romo’nun tecrübesinin takıma büyük katkı sağlayacağı düşünülüyor. betist

Perry Minasian Açıklamalarda Bulundu

Angels genel menajeri Perry Minasian, Romo’nun takıma katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “Sergio, kariyeri boyunca kazandığı tecrübesi ve liderlik özellikleriyle takıma katılacak. Onun sahadaki performansı ve karakteri, takımımıza büyük bir katkı sağlayacak.” açıklamasında bulundu. Romo’nun kariyer istatistikleri oldukça başarılı. Toplamda 14 sezonda 696 maça çıkan oyuncu, 634.2 inning boyunca 2.91 ERA, 1.08 WHIP ve 654/217 K/BB oranlarına sahip oldu.

Los Angeles Angels, geçtiğimiz sezonu 77-85’lik bir derece ile tamamlamıştı ve American League Batı Grubu’nda 4. sırada yer almıştı. Takım, Romo’nun katkısıyla gelecek sezon daha başarılı bir performans sergilemeyi hedefliyor. Romo’nun Angels takımındaki ilk maçı, 31 Mart’ta Seattle Mariners’a karşı oynanacak. Takımın hayranları, Romo’nun katkısıyla takımın başarılı olacağına inanıyor.

Spor