OnePlus 9 Pro için yüksek kablosuz şarj gücü netlik kazandı

OnePlus 9 Pro için yüksek kablosuz şarj gücü netlik kazandı

OnePlus 9 serisi yapılan resmi paylaşımlar sayesinde gündemden düşmüyor. Bu sefer  OnePlus 9 Pro için hızlı şarj gücü netlik kazandı.

Hazırladığı telefonlar hep söylediğimiz gibi kendisi Türkiye’de resmi olarak yer almıyor olmasına rağmen büyük birçok satış kanalında ve bazı operatörlerde resmi garantili olarak satılan OnePlus, 9R, 9 ve 9 Pro isimli akıllı telefon modellerini 23 Mart tarihinde tanıtıyor. Bu modeller için Hasselblad ile uzun vadeli kamera geliştirme ortaklığı kuran firma, bugün resmi bir duyuru yaptı ve OnePlus 9 Pro modelinde 50W hızlı kablosuz şarj sunulacağını doğruladı. Burada doğruladı diyoruz çünkü bu bilgi daha önce de sızdırılmıştı. Modelin kablolu şarj performansı ise 65W seviyesinde yer alacak bilgisi veriliyor. Hatta firma telefonun kutusuna 65W destekli bir şarj cihazı koyacaklarını da belirtti. Yani OnePlus rakipler gibi telefonların kutusunu boşaltmayacak. Henüz OnePlus 9’ın kablosuz şarj gücünü bilinmiyor.

OnePlus 9 Pro için diğer detaylar ise şöyle 

Snapdragon 888’li telefon kesin olarak LTPO temelli bir OLED ekran ile geliyor. LTPO ekranlar LTPS’lere oranla daha az enerji harcıyor ve dinamik yenileme hızı sunmasıyla pil ömrünü daha da yükseltebiliyor. Bu 120 Hz yenileme hızı olan ekran ile beğeni toplayacak 9 Pro, arkasında tam olarak 48 megapiksel + 50 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel + 2 megapiksel kameraları bir araya getiriyor. OnePlus 9 Pro’nun 4K 120 FPS / 8K 30 FPS video çekebileceği ve 12-bit RAW fotoğraf desteği taşıdığı gelen son bilgiler arasında yer alıyor. Modelin ana kamerasının arkasında özel Sony IMX789 sensörü yer alıyor.

Kaynak: tekyorum.com

Teknoloji