OnePlus 9R modeli için de ilk onay geldi; işte bilinmesi gerekenler

OnePlus 9R modeli için de ilk onay geldi; işte bilinmesi gerekenler

OnePlus 9 serisi yapılan resmi paylaşımlar sayesinde gündemden düşmüyor. Bu sefer  OnePlus 9R modeli için bir doğrulama yapıldı.

Hazırladığı telefonlar hep söylediğimiz gibi kendisi Türkiye’de resmi olarak yer almıyor olmasına rağmen büyük birçok satış kanalında ve bazı operatörlerde resmi garantili olarak satılan OnePlus, 9R, 9 ve 9 Pro isimli akıllı telefon modellerini 23 Mart tarihinde tanıtıyor. Bu modeller için Hasselblad ile uzun vadeli kamera geliştirme ortaklığı kuran firma, şimdiye kadar 9R modelini çok fazla gündeme getirmiyordu. Ancak CEO Pete Lau telefonun kesin olarak yolda olduğunu bugün itibarıyla netleştirdi. Fakat 9R’ın her pazarda satılmayacağı aktarılıyor. Bu model direkt olarak Hindistan pazarına özel olacak gibi görünüyor. Bu detay henüz yüzde 100 kesin değil ancak telefon yüksek ihtimalle gücünü eski amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 865‘ten alıyor. Bu açıdan telefonun uygun fiyata hatırı sayılır bir yüksek performans getirmesi bekleniyor.

OnePlus 9R değil esas OnePlus 9 Pro merak ediliyor

Snapdragon 888’li telefon kesin olarak LTPO temelli bir OLED ekran ile geliyor. LTPO ekranlar LTPS’lere oranla daha az enerji harcıyor ve dinamik yenileme hızı sunmasıyla pil ömrünü daha da yükseltebiliyor. Bu 120 Hz yenileme hızı olan ekran ile beğeni toplayacak 9 Pro, arkasında tam olarak 48 megapiksel + 50 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel + 2 megapiksel kameraları bir araya getiriyor.

OnePlus 9 Pro’nun 4K 120 FPS / 8K 30 FPS video çekebileceği ve 12-bit RAW fotoğraf desteği taşıdığı gelen son bilgiler arasında yer alıyor. Modelin ana kamerasının arkasında özel Sony IMX789 sensörü yer alıyor. Modelde 50W kablosuz, 65W kablolu hızlı şarj yer alıyor.

Kaynak: genel-blog.com

Teknoloji