Ons Jabeur Wimbledon’un Ardından Hırsım Arttı

Ons Jabeur Wimbledon’un Ardından Hırsım Arttı

Ons Jabeur: Wimbledon’un Ardından Hırsım Arttı

Grand Slam finali içerisinde oynayan ilk Afrikalı ve Tunuslu kadın tenisçi Ons Jabeur, Wimbledon’da ulaşmış olduğu sonucun ardından daha da çok hırslandığını söyledi.

İngiltere’den ülkesine dönüşünde başkent Tunus’ta yer almakta olan Kartaca Havalimanı’nda karşılanan Jabeur, basına karşı bazı açıklamalarda bulundu.

Jabeur, “Wimbledon’a katılmış olmam iyiydi. Madrid ve Roma’da da iyi sonuçlar elde ettim. Ancak Wimbledon’un ardından hırsım daha da arttı.” Sözlerine ifadeleri arasında yer verdi.

Wimbledon turnuvasının sanıldığı kadar kolay olmadığını dile getirmekte olan Jabeur, finale yükselmiş olmaktan duyduğu memnuniyet ve gururunu da ifade etti.

Havalimanının içerisinde Jabeur’u karşılamış olan Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dakiş, Ons Jabeur’un gerçekleştirdiği başarının, Afrika ve Arap dünyası için adeta bir ilk konumunda olduğunu ve tenisçiyi yalnızca “Mutluluk Bakanı” değil aynı zamanda, spor diplomasi başkanı olarak gördüklerini belirttiler.

Bakan Dakiş, dünyanın Tunus’u Jabeur isminin üzerinden tanımaya başlamakta olduklarını da vurguladığı konular arasında bulundurdu.

İngiltere’nin başkenti olan Londra içerisinde düzenlemeleri yapılmakta olan kadınlar final maçının içerisinde kariyerinin ilk Grand Slam finaline çıkmış olan Tunus kökenine sahip olan Jabeur, Kazak Elena Rybakina karşısında yenilmiş ve mağlup olmuştu. 2021-2022 sezonu içerisinde de olduğu gibi bu sezonda da maç ve müsabakalar ile ilgili tüm detaylara canlı bahis siteleri üzerinden erişim sağlamak mümkün olacaktır.

Spor