Orkide Renkleri Ve Anlamları

Orkide Renkleri Ve Anlamları

Orkide çiçeği genellikle hediye olarak tercih edilir. Bu nedenle size bir orkide çiçeği geldiyse, anlamını öğrenmek isteyebilirsiniz. Çiçekler alıcılarına yüzlerce mesaj iletebilirler. Bu mesajları renkleri, türleri ve sayıları ile oluşturdukları için orkide renkleri sizin için oldukça önemlidir. İşte orkide çiçeğinin hediye edildiğinde alıcıya ilettiği anlamlar…

Orkide çiçeği renkleri ve anlamları

Orkide çiçeği eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Üstelik bakımı kolaydır. Ayrıca birçok renge sahiptir. Bu renkler arasında sarı, beyaz, pembe ve mavi gibi aralarında seçim yapmakta zorluk çekeceğiniz güzel renkler yer alır. Bununla birlikte her rengin kendine özgü bir anlamı vardır.

Beyaz orkide ve anlamı

Masumluk ve samimiyet anlamına gelir. Birine orkide hediye ederek hediyenizin masum bir niyetle olduğunu belirtirken beyaz rengi seçersiniz.

Sarı orkide ve anlamı

İçtenlik ve arkadaşlığın simgesi sarı orkidedir. Bu nedenle arkadaşlarınızla olan içten muhabbeti yansıtmak için onlara sarı orkide hediye edebilirsiniz. Üstelik bunu sürpriz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Eğer arkadaşlarınızın ev ya da iş adresini biliyorsanız, Beylikdüzü çiçekçi şeklinde internette çiçek firması aratıp çiçek siparişi verebilirsiniz.

Mavi orkide ve anlamı

Mavi orkide türü aslında yok. Bu renk boya ile üretilir ve bir sonraki çiçeklenme döneminde orkideler beyaz olarak ortaya çıkarlar. Bu nedenle mavi orkide eşsiz ve nadir olmayı temsil eder.

Pembe orkide ve anlamı

Koşulsuz sevgiyi simgeler, pembe orkide. Bu nedenle herkese hediye olarak verilebilir. Karşılık beklemeden herkesi severiz. Kimini kardeş kimini arkadaş olarak kimini de müstakbel eş olarak severiz. Ancak sevginin niteliği ne olursa olsun pembe orkide ile alıcılarımıza sevildiklerini belirebiliriz.

Mor orkide ve anlamı

Mor orkidenin anlamı asalet ve güçtür. Bu nedenle mor orkide annelere hediye edilmek için en ideal çiçek türüdür. Güçlü ve asil annelerimize mor orkide hediyesi vererek onları mutlu etmek çok kolay.

Orkide renkleri ve anlamları yukarıda belirtilmiştir. Bunlara ek olarak orkide genel anlamda zarifliği temsil eder. Çünkü bulunduğu her ortama kendi zarifliğini katar. Bu zarifliği gören herkes ona bakmadan yanından geçemez.

Genel Kültür