Redmi Note 10 serisi için Türkiye müjdesi ve tarihi verildi

Redmi Note 10 serisi için Türkiye müjdesi ve tarihi verildi

Kısa süre önce tanıtılan telefonlardan Redmi Note 10 ailesi için Xiaomi Türkiye’den ilk resmi paylaşım ve tarih gelmiş durumda.

Tüm detaylarına aşağıdaki haberden ulaşabileceğiniz Redmi Note 10 ailesi, Xiaomi Türkiye‘nin duyurusuna göre 25 Mart tarihinde Türkiye pazarı için de tanıtılacak. Firmanın “Sınırlarına Meydan Oku” mottosuyla öne çıkardığı aile, fiyat-performans konusunda çok iddalı ve temelde dört farklı seçenekten oluşuyor. Akıllı telefonların henüz Türkiye’de tam olarak hangi tarihte stoklara gireceği bilinmiyor. Aynı şekilde henüz hangi modellerin Türkiye’ye geleceği de netlik kazanmış değil. Ancak firmanın dört farklı modeli de Türkiye’ye getirmesi beklenmiyor. Fakat bunun kesin olmadığını ve her zaman firmanın bir sürpriz yapma ihtimali olduğunu belirtelim.

Güncelleme: Firmadan etkinlik için resmi davet de geldi: “En güncel teknolojileri adil fiyatlarla herkes için ulaşılabilir kılmayı amaçlayan Xiaomi, tüm dünyada fırtınalar estiren Redmi Note 10 serisinin lokal lansmanını Youtube kanalı üzerinden 25 Mart Cuma günü saat 15.00’te gerçekleştirecek. Etkinlik Xiaomi Türkiye Ülke Müdür Yardımcısı İrfan Öztürk, Xiaomi Türkiye Perakende Operasyonları Direktörü Fuat Mert Kaya ve Xiaomi Türkiye Pazarlama Direktörü Fatih Mert Bilek ve Pazarlama İletişimi ve Mi Topluluğu Yöneticisi Oğuzhan Karakaş’ın sunumlarıyla gerçekleşecek.”

Redmi Note 10, Note 10 Pro ve Note 10 Pro Max tanıtıldı; işte fiyatlarRedmi Note 10S modeli de tanıtıldı; işte fiyat ve özellikler

Redmi Note 10 ailesi Türkiye’de geniş bir kitleye hitap edecek

Bu arada biliyorsunuz Xiaomi artık Türkiye’de telefon da üretecek. Xiaomi ve partneri Salcomp’un 2.000 kişiye istihdam sağlayarak yılda 5 milyon adet akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olacak İstanbul Avcılar fabrikasının açılışı 29 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. 29 Mart’ta gerçekleştirilecek olan açılış törenine Xiaomi’nin Global Başkanı Shou Zi Chew ile Salcomp Avrupa Direktörü David Chang de katılacak.

Xiaomi’nin fabrikada üreteceği ilk modeli ise giriş seviyesi Redmi 9C modeli olacak. Türkiye’de firmanın yakın dönemde üst seviye cihaz üretmesi beklenmiyor. Giriş seviyesi cihazların seçilmesinin arkasında ise vergi avantajları yer alıyor. Bu cihazlar daha önce de söylediğimiz gibi dışarıdan getirildiği zaman vergiler nedeniyle fazlasıyla pahalılaşıyor.

Kaynak: hermakale.com

Teknoloji