Samsung Galaxy A82 için gündem olan ana kamera bilgisi

Samsung Galaxy A82 için gündem olan ana kamera bilgisi

Samsung Galaxy A80 modelinin üstüne Samsung Galaxy A82 yolda bulunuyor. Modelin bu sefer ana kamerası için bir bilgi var.

Biliyorsunuz Samsung Galaxy A80 üstüne bir Galaxy A81 gelmedi. Ancak seri ölmedi ve Samsung Galaxy A82 modeli aktif olarak yolda bulunuyor. En son LetsGoDigital‘in hazırladığı konsept görseller ile gündeme gelen telefon, bildiğimiz kadarıyla gücünü Snapdragon 855 işlemciden alacak bir cihaz konumunda yer alıyor. Yani tam iki yıl eski bir işlemci ile yolda olan telefonun, söylendiği kadarıyla arkasındaki ana kamera 64 megapiksel çözünürlükte. İlginç olarak bunun arkasında Samsung değil Sony imzası bulunuyor. Burada kendi geliştirdiği 64 megapiksel ISOCELL GW1 sensörü kullanmayacak olması şaşırtan Samsung, çıktığı zaman yüksek ihtimalle Türkiye pazarına da gelecek Samsung Galaxy A82 ile farklı bir tedarik hamlesi deneyecek gibi görünüyor. Sony imzalı bir kamera elbette kalitenin düşük olacağı anlamına gelmiyor. Hatta daha iyi sonuçlar dahi karşımıza çıkabilir.

Samsung Galaxy A82 öncesinde Galaxy A80 hangi teknik özelliklere sahipti?

Cihazda oldukça büyük 6,7 inç çentiksiz ve deliksiz bir Super AMOLED ekran yer alıyor. 128 GB dahili depolaması bulunan Galaxy A80, 3.700 mAh pil üzerine kuruluyor. Bu pil 25W hızlı şarj sistemiyle çabuk şekilde doldurulabiliyor. Kutusundan Android Pie çıkan cihaza gücünü Snapdragon 730 işlemci ve 8 GB RAM veriyor.

Akıllı telefon modeli özellikle tam ekran deneyimi getiren ilginç kamera sistemiyle öne çıkıyor. Modelde hem öne hem de arkaya dönebilen tek bir kızaklı kamera modülü yer alıyor. Bu modülde 48 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü yer alıyor.

Kaynak: birguncel.com

Teknoloji