Tehlikeyi Savuşturmanın En Kolay Yolu Biber Gazı

Tehlikeyi Savuşturmanın En Kolay Yolu Biber Gazı

Tehlikeyi Savuşturmanın En Kolay Yolu: Biber Gazı

Sokakta, parkta, toplu taşımada veya yaşamın her alanında tehlike ile baş başa kalınabilir. Bu tür durumlarda özellikle kendini savunmasız hisseden kişilerin çeşitli savunma ekipmanlarını kullanması önemlidir. Bu bakımdan biber gazı göz yaşartıcı sprey kullanımı, özellikle kadın veya gençlerin kendisini koruması için en ideal yöntemlerden biridir. Tehlike anında içinde bulunduğunuz durumdan kurtulmak ve saldırganı etkisiz hale getirmek için biber gazı kullanabilirsiniz.

Biber Gazı Ne Zaman Kullanılır?

Genellikle polis müdahalesinde kullanılan biber gazı, isyan ve kargaşanın kontrol edilmesinde, ayı veya köpek gibi saldırgan hayvanlara karşı kendini korumada kullanılabilmektedir. Nato biber gazı ile kişisel olarak kendini savunma mümkündür. Gözlerde geçici acı ve gözyaşı akmasına neden olan bu ekipmanlar, kendini savunmasız hisseden kişilerin taşıdığı spreyler şeklinde satışa sunulmaktadır. Bir kişi saldırı altındaysa ve saldırganı etkisiz hale getirebileceği herhangi bir savunma imkanı bulunmadığında hemen elinin altındaki biber gazını etkili biçimde kullanabilir.

Biber gazı kullanımı özellikle suç unsurlarının yaygın olduğu ülke, şehir ve muhitlerde son derece güvenilir bir savunma yöntemidir. Gece saatlerinde çalışanlar, evine dönenler veya 7/24 açık kantin, büfe gibi işletme sahipleri mutlaka el altında kullanabilecekleri sınıfta biber gazı bulundurmayı tercih edebilirler. Biber gazı kısa sürede etki gösterdiği ve saldırganda olumsuz etkiler yarattığı için ideal bir savunma aracı olarak kullanılabilir.

Biber Gazı Öldürür Mü?

Biber gazı, etken maddesi olarak oleoresin capsicum bileşenine sahiptir. Ölüme yol açmayan biber gazı, ölümcül bir silah değildir. Saldırganlarda geçici ve istenmeyen rahatsız edici durumlara yol açar. Özellikle Jenix biber gazı gibi sprey formunda olan biber gazlarının içeriğinde ölümcül seviyede hasar verecek bir doz bulunmamaktadır. Bu yüzden saldırganı etkisiz hale getirmek için saldırganın rahatsızlık duyacağı kadar biber gazı sıkmak yeterli olacaktır.

Biber Gazı Uçağa Alınır Mı?

Bilindiği üzere uçağa alınan ekipmanlar konusunda farklı prosedürler uygulanmaktadır. Özellikle kabin bagajında uçakta saldırganlık veya panik yaratabilecek tırnak makası dahi bulunmamasına dikkat edilmektedir. Bu yüzden biber gazının uçağa alınması mümkün değildir. Her ne kadar koruyucu ve saldırgan kovucu bir sprey olsa da biber gazı uçakta saldırı amaçlı da kullanılabileceği riskine karşı alınmaz. Uçağa alınmayan diğer ekipmanlar arasında şok tabancaları, elektroşok cihazları, göz yaşartıcı gaz, hayvan kovucu spreyler ve asit spreyi gibi savunma amaçlı kullanılan araçlar da bulunmaktadır.

Biber Gazı Nereden Satın Alınır?

Ülkemizde biber gazı satışı belirli mağazalarda yapılmaktadır. Bu nedenle biber gazı satın alırken güvenilir firmalardan alışveriş yapmaya özen göstermeniz gerekir. Bu kapsamda Türkiye geneline online mağaza üzerinden satış yapan firmamızı gönül rahatlığı ile tercih yapabilirsiniz. Polis Sepeti firmamızın geniş ürün yelpazesi içinde yer alan biber gazı spreyleri sayesinde siz de kendinizi her zaman güvende hissedebilir ve saldırı anında gerekli savunmayı yapabilirsiniz.

Genel Kültür