Teni̇se Başlama Moti̇vasyonunu Bana Rafael Nadal Verdi̇

Teni̇se Başlama Moti̇vasyonunu Bana Rafael Nadal Verdi̇

Roland-Garros’ta şampiyonluk maçına çıkacak olan 23 yaşındaki Casper Ruud, rakibi Rafael Nadal’ın büyük bir hayranı olduğunu söylemekten kendini geri çekmiyor.

Roland-Garros’ta final maçında Rafael Nadal’lın rakibi olacak genç raket Casper Ruud, Rafael Nadal hayranları arasında kendini gösteriyor. 23 yaşındaki Norveçli raket bununla beraber hayranı olduğu Rafael Nadal’ın tenis akademisinde de ter döktü.

“Benim kendime göre megapari giriş favorim her zaman Rafa olmuştur çünkü onu uzun yıllar boyunca takip ettim. Televizyon izlemeye dair hatırladığım ilk anımda bile onu hatırlıyorum, onun ilk Roland-Garros’unu izliyordum.”

“Hala anımsıyorum, final maçında Puerta’ya karşı kolsuz bir şekilde oynuyordu, deli gibi koşuyor ter döküyor ve her topu inanılmaz bir şekilde karşılıyordu. Televizyon izlerken hatırladığım ilk anım bu, altı yedi yaşlarındaydım ve ben de bir gün bu ekranda oynamak aynı bu şekilde izlenmek isterdim.”

Yarı finalde 2015 Amerika Açık şampiyonu Marin Cilic’i 3-1’le geçtiği maç sonrası da Nadal’dan bahseden Ruud, 36 yaşındaki efsanenin karakterinden övgüyle bahsetti.

“Rafa’ya bakıyorum ve o hiçbir zaman şikayet edip sızlanmıyor.”

“Kortta nasıl davranmak gerektiğine dair mükemmel idol. Hiçbir zaman şikayet etmiyor, hiçbir zaman pes etmiyor. O hayatım boyunca benim idolümdü.”

Roland-Garros’ta şampiyonluk maçı saat 16.00’da Eurosport 1 ekranlarında yayınlanacak.

Spor