Türkiye’de üretilen araziye uygun elektrikli bisiklet: Nent

Türkiye’de üretilen araziye uygun elektrikli bisiklet: Nent

Yurt dışı kadar olmasa da Türkiye’de de elektrikli bisiklet konusunda büyük adımlar atılıyor. İşte bunlardan birisi de araziye uygun modellerden Nent.

Nent, tamamen Türkiye’de üretimi yapılan kalın lastikli bir elektrikli bisiklet. Bu lastikleri (Veetireco Fat Speedster 20PSI 20×4) sayesinde hem arazide hem de bozuk yol şartlarında konforlu bir sürüş getiren bisiklet, klasik motosiklet havasında şık bir gövdeye sahip. Şimdilik sadece siyah renkte hazırlanan model, bir süspansiyon sistemi taşımıyor ancak kalın lastikler ve büyük selenin etkisiyle buna çok da ihtiyaç bulunmuyor. Gelelim daha derin teknik detaylara. Nent’in kalbinde 250W gücünü bulunan Bafang imzalı bir elektrik motoru yer alıyor. Bu motor fotoğraflarda da görebileceğiniz üzere ön göbekte yer alıyor. Benzin deposu gibi görünen haznesinde 12A 36V Samsung pil paketi barındıran bisiklet, firmanın resmi verilerine göre 55 km/s hıza çıkabiliyor ve kullanıma da bağlı olarak 65 km menzil getiriyor. Pilinin dolum süresi 3 saat olarak açıklanan bisiklet, toplam altı seviye pedal desteği getiriyor. Göbek olarak Shimano Nexus kullanan Nent elektrikli bisiklet, Bafang‘ın gidona konumlandırılan LCD ekranı üzerinden menzil ve hız konusunda anlık olarak bilgi verebiliyor. Modelde yerleşik olarak gece sürüşleri için aydınlatma sistemleri de bulunuyor.

Nent elektrikli bisikletNent elektrikli bisiklet
Nent elektrikli bisikletNent elektrikli bisiklet

Nent elektrikli bisiklet için fiyat da açıklandı

Toplam ağırlığı 32 kg, uzunluğu 175 cm, yükseliği ise 105 cm olan 3 vites elektrikli bisikletin fiyatı 23.850 TL seviyesinde yer alıyor. Şimdilik sadece tek bir model üzerine çalışan firma ile buradan bağlantı kurabilirsiniz.

Kaynak: istemci.com

Teknoloji