Valencia Basket Başarıları

Valencia Basket Başarıları

Valencia Basket Başarıları

Valencia Basket kulübü, İspanya’da ACB Ligi’nde ve EuroLeague’de oynayan başarılı bir basketbol takımıdır. Kulübün tarihinde başarılarını listeleyebiliriz:

– İki kez İspanya Kral Kupası şampiyonluğu (1998, 2017)
– Üç kez İspanya Ligi Kupası şampiyonluğu (1999, 2010, 2020)
– Dört kez İspanya ACB Ligi Finali’nde oynama (2003, 2010, 2017, 2019)
– EuroCup’ta üç kez şampiyonluk kazanma (2003, 2010, 2014)
– 2010-2011 sezonunda EuroLeague’de Top 16’ya çıkma
– 2016-2017 sezonunda EuroLeague’de Final Four’a yükselme

Birçok Profesyonel İsmi Bünyesinde Ağırladı ve Yetiştirdi

Valencia Basket takımı, tarihinde birçok kaliteli oyuncu yetiştirmiştir. Bu oyunculardan bazıları; Nando De Colo, Jaka Lakovic, Víctor Claver, Jose Manuel Calderon, Marko Popovic ve Juan Carlos Navarro’dur. Valencia Basket kulübü ayrıca, İspanya’nın genç oyuncu geliştirme programına da dahil olan ve geleceğin yıldız oyuncularını yetiştiren bir Akademi’ye sahiptir. grandpashabet giriş

Valencia Basket kulübü, ayrıca taraftarları arasında da büyük bir takdir toplamaktadır. Takımın 8,500 kişi kapasiteli stadyumu olan Pavelló Municipal de l’Alqueria del Basket, maç günlerinde dolup taşar. Takım, maçlarda gösterdikleri coşku ve istekli taraftarları sayesinde, ülke genelinde ve tüm Avrupa’da tanınmaktadır.

Valencia Basket, takım olarak sadece basketbol alanında değil, ayrıca toplumda da büyük bir etkiye sahip. Kulüp, çevresindeki okullarda gençlere basketbol öğreten bir proje hayata geçirmiş, lisanslı kapsamlı bir yetenek avcılığı programına başlamış ve sadece basketbolcular değil, her yaşta insan için sağlıklı bir yaşam tarzı teşvik etmek amacıyla çeşitli spor programlarına destek vermiştir.

Spor