WhatsApp, eski iPhone modelleri için desteği kesti

WhatsApp, eski iPhone modelleri için desteği kesti

Popüler servis WhatsApp, ileriye dönük bir adım attı ve eski iPhone modelleri için desteği kesti. İşte bilinmesi gerekenler;

WhatsApp, bundan böyle Apple tarafında sadece iOS 10 ve üstü işletim sistemine sahip iPhone modellerinde görev yapacak. Yani artık örneğin halen iPhone 4s’e sahip kullanıcıların servisi kullanmak adına telefonlarını değiştirmesi gerekiyor. Firmadan süreç hakkında son durumu özetleyen açıklama tam olarak şöyle: “Şu anda aşağıdaki cihazları destekliyor ve bu cihazların kullanılmasını tavsiye ediyoruz:

-OS 4.0.3 veya daha güncel bir Android sürümü yüklü Android telefonlar-iOS 10 veya daha güncel bir iOS sürümü yüklü iPhone’lar-JioPhone ve JioPhone 2 dahil olmak üzere KaiOS 2.5.1 veya daha güncel bir KaiOS sürümü yüklü belirli telefonlar”

WhatsApp zaman zaman yeni dönemle de gündeme geliyor

Hatırlamak adına WhatsApp kişilerin karşısına geçtiğimiz ay yeni bir gizlilik politikası çıkardı. Bu herkes için zorunlu olan ve kabul etmeden WhatsApp‘ın kullanılamayacağı yeni dönemde Facebook ile hiç olmadığı kadar yüksek oranda WhatsApp verisi paylaşılacaktı. Normalde bu zorunlu yeni dönem için 8 Şubat 2021 tarihi verilmişti. Ancak dünya genelinde artan tepkiler yüzünden firma bu süreyi ertelemek zorunda kaldı.

Yeni tarih Facebook tarafından 15 Mayıs olarak açıklandı. 15 Mayıs tarihine daha ciddi bir zaman var ancak mobil uygulamalarda kişilerin karşısına yeni döneme hatırlatan bildirimler çıkarmaya başladı. Burada yeni dönemin özetini yapan firma, bu hamlesiyle çok ciddi şekilde kullanıcı kaybetmeye devam edecek gibi görünüyor. Şirket bu süreçte büyük yanlış anlaşılmaların olduğunu aktarıyor ancak kişiler bir kez tepki oluşturmuş durumda.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti

Kaynak: blogalani.com

Teknoloji